[LinuxFocus-icon]
Strona Główna  |  Mapa Serwisu  |  Index  |  Szukaj

Nowości | Archiwum | Linki | O nas

LinuxFocus.org

LinuxFocus pojawił się po raz pierwszy w listopadzie 1997 roku. Zapoczątkował to wszystko Miguel Angel Sepulveda wraz z przyjaciółmi, gdy zdali sobie sprawę, iż ilość wsparcia i dokumentacji w innych niż angielski językach jest bliska zeru.

Pomimo iż większość z nas jest w stanie czytać angielskie grupy dyskusyjne, HOWTO'sy i książki czuliśmy, że dostarczanie informacji tego typu w innych językach niż angielski jest bardzo ważne. Większość młodych ludzi z krajów gdzie język angielski nie jest używany rzadko mówi czy czyta po angielsku. Ich pierwsze doświadczenia z systemem operacyjnym nieuchronnie wiążą się z Micro... MS sprzedaje swoje produkty w prawie każdym języku na ziemi. Komercyjne dystrybucje Linux'a nie są nawet bliskie tego poziomu.

Nasz podstawowy cel jest więc pedagogiczny. Zdobyć nową generację użytkowników i dostarczyć wystarczające ilości informacji w ich ojczystym język tak aby mogli stać się częścią społeczności użytkowników Linux'a.

Photo Miguel Angel Sepulveda jest założycielem magazynu LinuxFocus. Pracował jako członek zespołu badań przy Uniwersytecie w Pittsburgh'u zajmującego się polimerami, żelami i 'quantum phonon control'. Miguel zdobył stopień Ph. D. w teoretycznej chemii. Jego pasją są animacje, programowanie 3D i symulacje. Używa Linux'a od 1993 roku. W jego rzadkich wolnych chwilach słucha muzyki klasycznej i bawi się ze swoimi dziećmi. W 1999 roku ustąpił ze stanowiska menadżera projektu LinuxFocus.


Celem LinuxFocus jest pisanie i publikowanie darmowego magazynu online o tematyce dotyczącej systemu Linux w wielu językach. LinuxFocus jest otwartym magazynem, jest to wspólny wysiłek wielu ludzi. Każdy może wnieść swoj wkład w postaci interesujących artykułów.

Gdy Miguel Sepulveda opuścił zespół LinuxFocus, Guido Socher przejął jego obowiązki jako lidera projektu.

Photo Guido Socher jest zwolennikiem Linux'a od pierwszego momentu gdy zainstalował go na swoim komputerze. Uwielbia ten system ponieważ jest on czymś więcej niż tylko oprogramowaniem. Jest to filozofia. Guido ma stopień mgr inż. w Elektrycznej Inzynierii i pracuje w dziedzinie projektowania oprogramowania dla większej firmy telekomunikacyjnej. Ostsatnio spędza wiele wolnego czasu nad projektem LinuxFocus.
LinuxFocus to z całą pewnością nie jest wkład jednej osoby. LinuxFocus żyje i ma się dobrze oczywiście dzięki całym setkom ludzi dobrowolnie poświęcających swój wolny czas. Mamy kilka grup roboczych dla różnych języków.
Kontakty do ludzi prowadzących poszczególne grupy i ich email'e mogżna znaleźć na naszej stronie lf-team.
© 2004 LinuxFocus
Kliknij aby zobaczyć listę kontaktów ludzi tworzących LinuxFocus